Sportowy strój to istotny detal każdej sportowej dyscypliny. Bardzo ważne cechy tego typu ubioru to komfort noszenia, jak również jakość stroju. Jednak każdy ubiór przystosowany jest do specyfiki konkretnych dyscyplin sportowych. Jak właściwie wygląda strój piłkarza? Z czego składa się kompletny ubiór piłkarza biegającego po boisku? W jaki sposób dobrać należyty ubiór do piłkarza a także pełnionej przez niego roli?

Jednymi z podstawowych części stroju piłkarza są szorty a także t shirt. Te elementy powinny z reguły być luźne, nie krępować ruchu, jednocześnie nie zatrzymując powietrza. Dzięki temu ubiór jest z przewiewnej tkaniny i gwarantuje właściwą wymianę termiczną. Często są one także rozpoznawalnym znakiem całej ekipy i oddają barwy klubowe. Natomiast nie są to jedne jedyne elementy ekwipunku piłkarza. Do gry niezbędne jest obuwie. Należyte obuwie musi być dostosowane przede wszystkim do warunków panujących podczas gry na boisku. Typ nawierzchni, warunki atmosferyczne, stopień zaawansowania zawodnika to najistotniejsze kwestie, które ułatwią dokładne dopasowanie specjalnych butów czyli korków. W skład stroju piłkarza zaliczają się też części tak zwanej spodniej garderoby.

Jak zatem wygląda a także szczegółowo cechuje się bielizna termoaktywna dla zawodnika? Właściwie dlaczego powinna być zrobiona ze wyjątkowego materiału?Tego rodzaju odzież termoaktywna przeznaczona jest do noszenia zarówno podczas treningów, jak i meczów czy wszelakiego rodzaju rozgrywek. Zadaniem odzieży termoaktywnej jest głównie odprowadzanie zgromadzonego potu, nie zatrzymując go przy sylwetce. Poprzez to piłkarz jest jeszcze bardziej wydajny, wydolny a także efektywny. Dzięki tego typu elementom ciało piłkarza pozostaje suche dosłownie w trakcie wzmożonego wysiłku. Bez odzieży termoaktywnej piłkarz będzie cały czas się pocił i nie zachowa właściwej równowagi cieplnej, a zatem w nieoczekiwanym momencie mięśnie będą mogły się przegrzać lub nadto wychłodzić. Powoduje to często różnorodnego rodzaju kontuzje, urazy lub silny ból tkanek miękkich. Sporo z detali tego rodzaju odzieży dodatkowo wyeksponowana jest w elementy ochronne.Ażeby szczegół ten wyśmienicie funkcjonował, tego typu bielizna dla zawodnika powinna być dopasowana zarówno do przeznaczenia, warunków atmosferycznych, jak i czasu oraz częstotliwości jej noszenia.

Podejmując się zakupu tego elementu warto zwrócić szczególną uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii. Są nimi przede wszystkim:

– typ i liczbę szwów
– warto zainwestować w bezszwową bieliznę, która głównie będzie dostarczała jeszcze większego komfortu podczas jej użytkowania,
– rodzaj tworzywa,
– rozmiar
– bielizna powinna trochę uciskać ciało zawodnika, jednak nie powinna powodować zbyt mocnego zatrzymania przepływającej krwi.
– stopień elastyczności,- poziom odprowadzania potu, itd.

Odzież sportowców składać się musi m.in z części termo aktywnych w postaci: legginsów, koszulek, getrów czy też lub piłkarskich spodenek.