Wielkimi krokami zbliża się słoneczny okres letnich wakacji, dni coraz dłuższe a także cieplejsze. A co się z tym wiąże coraz więcej czasu wolnego. Większość ludzi stara się planować swójdługo wyczekiwany urlop a także myśli, gdzie można pojechać oraz coś zwiedzić. Niektórzy z nas wybierają standardowy środek lokomocji, to znaczy samochód, natomiast inni samolot lub autokar. Z pewnością każda forma transportu posiada pewne wady i zalety zaczynając od kosztów paliwa, zaś kończąc na cenach biletów.

Zwykle wybieramy znane kierunki letnich wakacji, tj. Hiszpania, Grecja, Chorwacja i Włochy. Piękne plaże, interesująca kultura i zabytki, ludzie czy też gwarancja dobrej pogodypogoda. Choć nie każdy chce jechać na wakacje daleko od miejsca zamieszkania. Niektórzy z nas preferują wakacje nad polskim morzem, nad pobliskimi jeziorami czy też w górach. Możliwe, że koszty wycieczki od razu się zmniejszają, lecz nie za każdym razem idzie to w parze z gorszym standardem. Przeważnie jest nawet na odwrót. Musimy tylko dokładnie poszukać!

Jeżeli uwielbiamy podróżować po naszym kraju to ciekawym kierunkiem wycieczki okaże się województwo śląskie. Najbardziej znanym miastem na śląsku, są oczywiście Katowice. Bardzo łatwo tutaj dolecieć samolotem lub dojechać samochodem, ale funkcjonuje też wynajem busów Bytom. Ikoną Katowic jest spodek, najbardziej rozpoznawalny budynek w województwie śląskim, jeżeli nie w całej Polsce. Otwarcie konstrukcji było w 1971 roku. Od tego momentu, rok w rok spodek gości miliony ludzi. Organizowane są różnego typu wydarzenia sportowe, e-sportowe, spotkania biznesowe czy koncerty.

Warto dodać, że to właśnie tutaj miały miejsce koncerty takich osób jak: Pearl Jam, Deep Purple, Jean Michael Jarre, Green Day, Procol Harum, Mike Oldfield. A w 2017 roku w Spodku odbyła się największa e-sportowa impreza Intel Extreme Masters(IEM), osiągając rekordową frekwencję 173 tysięcy widzów. Jeśli jesteśmy już w zaskakujących Katowicach to trudno nie wspomnieć o rynku. Jest to jeden z głównych placów Śródmieścia. Wszystkie zabudowania przy rynku były wznoszone od połowy XIX wieku. W latach PRL część tych kamienic zburzono, ażeby zbudować na ich miejscu innowacyjne obiekty usługowe. Dzisiaj także znajdziemy tutaj całe mnóstwo ławek, żeby usiąść oraz zrelaksować się jak i fontannę, która stwarza bajkową atmosferę. Powinniśmy również zwrócić uwagę na Katedrę Chrystusa Króla. Jest to budowla z I połowy dwudziestego wieku wieku. Jest to największa katedra w Polsce, chociaż w planach katedra miała mieć nieco wyższą wieżę, jednak na to nie zgodziły się władze. Na dzień obecny znajduje się przy ul. Wita Stwosza.

Ładnym miastem na Śląsku jest także Bytom. Miasto położone jest między Chorzowem a Tarnowskimi Górami. Co zaskakujące Bytom, posiada dwa rynki, a nie jak to zazwyczaj bywa w miastach tylko jeden. Jest to najstarsza atrakcja turystyczna. W tym mieście jest też Park Miejski, która zachwyca swoim prześlicznym krajobrazem. Park Miejski został założony na początku XIV wieku, a mówiąc dokładniej w tysiąc osiemset czterdziestym roku. Park obecnie zajmuje powierzchnię 43 hektarów i jest dużą atrakcją dla wielu zwiedzających.