Określeniem peptyd można nazywać grupę związków peptydowych, jakie mają charakterystyczne peptydowe wiązania. Peptydy mają wiele zastosowań. Są odpowiedzialne za regulację wielu procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Dość często jest używane ich działanie w formie antybiotyków. Bardzo dużą popularnością cieszą się w gronie zawodowych sportowców a także ludzi lubiących sport.

Sportowcy w takich peptydach doszukują się działania takiego jak budowanie masy mięśniowej, szybsze spalanie tłuszczu czy nawet wzmocnienie kośćca. Z tego powodu i swoimi właściwościami SARM stają się coraz bardziej popularne w gronie sportowców. Ich stosowanie musi być rygorystyczne. Stosowane dawki powinny być indywidualnie i profesjonalnie dobrane pod względem wagi i stanu zdrowia. Jak każdy inny lek czy suplement diety, peptydy SARM w zbyt dużych ilościach potrafią przynieść zły skutek. Istotne jest aby ich nie nadużywać a także stosować ściśle według określonych zaleceń. Będziemy mogli mieć wtedy pewność, iż peptydy przyniosą najlepszy efekt. Kupienie peptydów nie jest proste. Peptydy nie są dostępne w aptece czy w zwykłym sklepie. Aby dokonać zakupu, dobrze jest zapoznać się z ofertą sklepów on-line. Takie sklepy posiadają bardzo szeroki wybór tego typu towarów.

Ceny peptydów SARM nie są małe, ale efekt końcowy jaki zapewniają na pewno wynagradza wydatek. Jednakże ważne jest, żeby przed zażyciem peptydów udać się po pomoc do lekarza. Nadużywanie lub niewłaściwe stosowanie może dać wiele negatywnych skutków.