Czym właściwie są opony at? Skrót ten wywodzi się od pełnej nazwy all terrain. Są to uniwersalne opony terenowe. Uniwersalne opony terenowe przeznaczone są do jazdy w terenie, jak również po normalnych drogach. Dzięki temu, iż posiadają trochę łagodniejszy bieżnik od opon MT, są znacznie cichsze, poprawiają ekonomię jazdy, a także samą wygodę.

Prawidłowo dobrane opony all terrain jedną z lepszych decyzji, jeśli mówimy o poruszaniu się zarówno po zwykłych drogach, jak również poruszanie się w terenie. Sprawdzą się dobrze na powierzchni piaszczystej, jak również na śniegu. Opony terenowe zapewniają użytkownikom dużą nośność a także wytrzymałość. Całkiem dobrze dadzą sobie radę także w błocie. Najbardziej polecane są one dla tych kierowców, których jazda kalkuluje się jako mniej więcej pięćdziesiąt procent jazdy po drodze i pięćdziesiąt procent jazdy w terenie. Opony 4×4 Jakiego typu opony 4×4 najlepiej kupić do naszego własnego auta? Najbardziej znane są nam trzy różne rodzaje, jeżeli chodzi o opony 4×4. Jednym z typów są omówione wcześniej opony all terrain. Kolejne dwa rodzaje to opony mud terrain i opony highway terrain. Opony mud terrain w skrócie opony mt to opony terenowe. Odróżniają się między innymi szerokimi klockami bieżnika a także dużą liczbą nacięć na bieżniku.

Opony mt nadają się do poruszania się w wyjątkowo wymagających warunkach terenowych. Ich dużą wadą natomiast jest dużo mniejsza wydajność na drodze. Zaś opony htprzeznaczone są do jazdy po autostradach czy ulicach. Jeśli chodzi o ich zachowanie na szosie, to biorąc pod uwagę trzymanie się drogi, przyczepnośćalbo hamowanie to zachowują się jak standardowe opony. Charakteryzuje je m.in. stosunkowo płytki bieżnik czy dość elastyczne boki.