Pismo a rozwój cywilizacji Tysiące lat temu w grotach a także jaskiniach powstawały pierwsze ilustracje oraz scenki z życia ludzi, głównie polowania. Te obrazy wykuwało się w skałach ostrymi przedmiotami. W dawnym Egipcie produkowano pergaminy, na jakich można było pisać, to znaczy przekazywać różne informacje przez użycie znaków. Na początku Egipcjanie stosowali hieroglify, które z czasem zostały zastąpione przez bardziej uniwersalne litery. Powstanie ołówka oraz długopisu Dynamiczny rozwój artykułów piśmienniczych nastąpił w roku 1761, kiedy to wyprodukowano 1-wszy ołówek. Na 1szy (w naszym rozumowaniu) długopis trzeba było jednakże czekać ponad 150 lat. W 1938 r. w Argentynie rozpoczęła się masowa produkcja długopisów zaprojektowanych przez artystę z Węgier, László Bíró.

Od tego roku zaczęła się dynamicznie rozwijać branża zajmująca się produkowaniem takowych produktów. Artykuły piśmiennicze wyparte przez sprzęt elektroniczny? W obecnych czasach na urządzeniach takich jak komputer lub tablet powstają zaawansowane aplikacje, , które mają na celu utworzenie oraz przekazanie tekstu. Wielu ludzi korzysta z takowych edytorów na własną korzyść, przyrządzając listy z zakupami, a także wypracowania do szkoły! Mimo dynamicznego postępu technologii bardzo mało prawdopodobne jest, iż przestaniemy korzystać z przykładowo ołówków. Pióro, długopis czy ołówek? Wszystkie przybory do pisania posiadają swoją własną specyfikę.

Dziś przeważnie natykamy się na poręczny oraz wygodny długopis: możemy go spotkać w różnych miejscach oraz środowiskach: przychodniach,szkołach, biurach i tym podobne. To ma swoje uzasadnienie, dlatego że długopis to najmniej kłopotliwy ze wszystkich artykułów piśmienniczych. Znacznie bardziej wyszukanym i specjalistycznym narzędziem do pisania jest na pewno pióro. Używa się go na wyższych stanowiskach władzy lub zarządów firm. Pióro to dobry przedmiot, kiedy pełnimy bardziej oficjalne stanowiska – w tej sytuacji długopis jest co najmniej niewłaściwy. Co ciekawe, ołówek nie ma ołowiu, lecz grafit – czarny rysik, który pozwala nam na pisanie.

Ołówek znajduje swoje zastosowanie w nieformalnych czynnościach, takowych jak: codzienne notatki a także zapiski, rysowanie figur geometrycznych a także artystyczne obrazki, zapisywanie mało| istotnych treści lub takowych, które za parę chwil nie będą już ważne. Wybieranie przyrządu do pisania Obecnie na rynku krążą setki ofert, pośród których kluczową rolę grają produkty piśmiennicze. To duża szansa dla każdego z nas – w dzisiejszych czasach możemy nawet stworzyć ołówek bądź pióro z wygrawerowanym dowolnym napisem albo logo spółki.

Bardzo wielu uważa taką funkcję za twórcze oraz niezwykle pomysłowe podejście do klienta, którego uwaga musi być cały czas skupiona na konkretnej marce. A co się z tym łączy, długopis z napisem „Spółka ABC właśnie dla Ciebie!” z pewnością przykuje uwagę ewentualnego konsumenta, bowiem wiadomo, że dzień w dzień, przez długi czas używamy wyrobów piśmienniczych. I nie jest to tylko szkoła….