Pamiętam jak na samym początku indywidualnej wymarzonej ścieżki zawodowej z niezależną pracą z domu próbowałem wykonywać wszystko samodzielnie. Traciłem długie godziny ucząc się obróbki filmów, zarządzaniu mediami społecznościowymi ale zdecydowanie najwięcej mojego czasu spędzałem na zaprojektowaniu grafik, które ostatecznie i tak były co najwyżej znośne.

W pewnym momencie wygospodarowałem u mnie środki i po raz 1-wszy w swoim życiu zdecydowałem się zlecić zaprojektowanie wizytówki – pogografika.pl/projektowanie-wizytowek/. Przywykłem do załatwiania wszystkich spraw samodzielnie, zatem byłem bardzo sceptycznie do tego nastawiony. Zdziwiłem się gdy projekt wizytówki został mi dostarczony tego samego dnia, a jakość jego wykonania przeszła moje oczekiwania. Od tej chwili grafik komputerowy bardzo zyskał w moich oczach, a ja systematycznie korzystam z doskonałych usług paru zaprzyjaźnionych grafików. Najczęściej zlecam zwykłe projekty logo do nowo wydanych produktów, grafiki na bloga albo wpisy na mediach społecznościowych. Zalet takiej współpracy wyliczyć mogę mnóstwo ale najistotniejsze dwie to oszczędność czasu oraz nerwów. Nie każdy z nas posiada wszakże twórczy dryg.

Dużo lepiej wykorzystywać wszystkie nasze możliwości, a projektowanie grafiki zlecić zaufanym osobom. Jeśli chodzi o koszty, to są przystępne. Zdecydowana większość grafików komputerowych ma swój cennik w zależności od zaawansowania zamówienia. Jedyną rzeczą do której mógłbym się doczepić to okres dokończenia takiego zlecenia, a właściwie liczba zamówionych prac u grafika komputerowego. Częstokroć jest tak że termin wykonania zlecenia jest za kilka dni, zaś my musimy mieć coś w tej chwili. Z tego powodu w wypadku takiej współpracy kategorycznie polecam współpracować z kilkoma dobrymi grafikami.