Coraz większą popularnością wśród dekoratorów w Polsce raduje się minimalizm. We wnętrzach częstokroć rezygnuje się z dużej ilości dekoracji. W pomieszczeniach zazwyczaj dominuje tylko jedna lub dwie barwy, a pokoje wyposażone bywają tylko w niezbędne meble. Wybór dodatków do minimalistycznych pokoi musi być niezwykle przemyślany.

 

Znakomitym wyjściem, ażeby ze smakiem wykończyć swoje mieszkanie przy jednoczesnym przestrzeganiu wszystkich zasad odnoszących się do minimalizmu, jest postawienie na dekoracyjne szkło. Często w polskich domach zauważyć można możemy zauważyć właśnie takie elementy dekoracyjne, które są oparte na wykorzystaniu wazonów szklanych. Ich różnorodność barw a także kształtów sprawia, iż właściwie każdy, nawet najmocniej wymagający dekorator czy klient, znajdzie coś dla siebie.

 

Szkło dekoracyjne jest przeważnie zrobiony z bezbarwnego szkła. Takowy wazon sprawia, że naczynie to idealnie pasuje do każdego stylu aranżacji wnętrz. Szkło dekoracyjne jest przede wszystkim uniwersalne a także ponadczasowe. W dodatku cechuje się rozpiętym spektrum zastosowań – doskonale spisuje się w formie osłonki na kwiaty a oprócz tego roślin doniczkowych. Bezbarwne szkło dekoracyjne znakomicie nada się również do przygotowania wyjątkowej leśnej lub nadmorskiej kompozycji. By uzyskać wyczekiwany efekt „lasu w szkle” trzeba warstwowo oraz z uwagą ułożyć wszelakie roślinki, kamyczki oraz wszystkie inne drobne detale, które wspólnie będą tworzyć oryginalną dekorację.

 

W sytuacji nadmorskiej kompozycji – wystarczy jedynie wsypać do wazonu ciut złotego piasku oraz dołączyć do niego kamyczki, bursztynki a także muszelki. Z racji tego, że w stylu minimalistycznym nie bierze się pod uwagę roślinek, nie są one niezbędne. Wazon szklany sam w sobie jest dość elegancki oraz przykuwa wystarczająco bardzo dużo naszej uwagi. Perfekcyjnie wpasowuje się w styl minimalistyczny każdego pokoju, ale dzięki dużej gamie barw oraz finezyjnych kształtów możemy dopasować idealne naczynie do własnych indywidualnych wymagań oraz  preferencji. Niektóre naczynia przybierają formę słoi, a kolejne wyglądają jak beczki. Właściwie każdy z nich umożliwia uzyskanie nietuzinkowego efektu w dekoracji. Poza bezbarwnymi wariantami szkła dekoracyjnego dostępne są też wazony w różnorakich barwach. Jednym z najmocniej nowoczesnych oraz bardzo często wybieranych poprzez nabywców jest wazon czarny. W innowacyjnych pomieszczeniach dominuje czerń i biel, poprzez to czarny wazon to doskonałe rozwiązanie dla jednostek, które pragną wprowadzić nieco powiewu świeżości do swojego wnętrza. Szkło dekoracyjne również służyć będzie do ozdoby każdego, mniej lub mocniej wymagającego, pomieszczenia.

 

Szkło dekoracyjne idealnie nadawać się będzie nie tylko do pokojów dziennych albo sypialni, niemniej jednak nawet do toalety albo kuchni. Szklany wazon to znakomity pomysł dla jednostek, którym podobają się minimalistyczne pomieszczenia i chcą iść do przodu.